Chat the show!

&ChatShow je dílo na pomezí kurátorského a uměleckého projektu, které původně vzniklo pro router.gallery v panke.clubu v Berlíně. Na Brněnské 16 máme vždycky něco umění navíc i z jiného než filmového světa a ani letos nevynecháme.

Na začátku roku byla &ChatShow k vidění v Galerii Klubovna v Brně, kdo ji tam však nestihl, má příležitost nyní, v rámci doprovodného programu k festivalu.

&ChatShow je chatovací rozhraní, ale v tomto případě si můžete popovídat s vybranými ArtBoty. S umělci, se kterými si autoři skutečně občas chatují a kteří tvoří kolem autorů Barbory Trnkové a Tomáše Javůrka malou brněnskou mafii, rodinu jaksepatří.

& (Barbora Trnková & Tomáš Javůrek) / ScreenSaverGallery / Galerie Umakart

Tomáš Javůrek a Barbora Trnková je brněnské umělecké duo, od roku 2010 tvořící aplikace, wifi instalace a díla na webu pod společným autorským pseudonymem & na doméně metazoa.org. Jsou zakladateli, provozovateli a kurátory net-artového experimentálního online prostoru ScreenSaverGallery (http://screensaver.metazoa.org/), galerie ve spořičích obrazovek, kde jsou výstavy vždy koncipovány jako site-specific; aktivně operují s prostorem počítačové obrazovky a kontextem screen saveru, na který reagují.

Záštitu nad festivalem převzal primátor statutárního města Brna Petr Vokřál.

Web vytvořil Pohodesign.cz